Print:
Redactie IIR , Trainingen & Conferenties
LinkedIn profiel
De financiële markt staat aan de vooravond van een grote verandering. Veel partijen zijn – as we speak – technologische toepassingen aan het integreren in hun bestaande producten en processen. Met welke trends moet de gevestigde orde in de hypotheekbranche rekening houden? In aanloop naar Mortgage Tech 2018 vragen wij de sprekers van dit even naar hun visie. In deze bijdrage van a.s.r. en Stater: De digitale offerte – de volgende stap.
We bieden offertes al heel lang digitaal aan maar toen wij met Stater in gesprek gingen om onze renteaanbieding en offerte duidelijker te maken hebben we direct gekeken of we niet een stap verder konden gaan dan alleen tekstuele aanpassingen. Voor ons is het van groot belang dat de klant het product krijgt wat het beste bij zijn/haar situatie past. We willen goed uitleggen wat de klant van ons mag verwachten als hij zijn/haar hypotheek ons afsluiten. Zo zijn we begonnen met grafische ondersteuning en hebben we nu ook de volgende stap gezet naar audiovisuele ondersteuning.
Wij introduceren de interactieve offerte op de beurs dus er zijn nog geen reacties van klanten. Natuurlijk hebben we vooraf het idee getoetst maar de “proof of the pudding is in eating it”.
Toen we de eerste stap zette naar grafische ondersteuning in de offerte zagen we de acceptatiegraad toenemen met bijna 4%. We verwachten dat de audiovisuele ondersteuning de acceptatiegraad nog verder zal verhogen.
De uitdaging hoe we samen met Stater nieuwe wegen verkennen. We zien dat de wereld snel verandert. Wij verwachten dat de klant straks steeds meer in de regie komt over haar eigen gegevens. Inkomensgegevens en onderpandsgegevens zullen in de toekomst door de klant kunnen worden ontsloten vanuit openbare / overheidsbronnen. Wij vinden het belangrijk dat klanten goed begrijpen waarom en hoe we gegevens van de klant gaan gebruiken. a.s.r. heeft daarom diverse korte animatiefilmpjes gemaakt die we nu integreren in ons renteaanbod. Dit is de stap om klanten te informeren maar de volgende stap zal worden om de klant ook data te laten delen. In de trant van “Wilt u na het lezen van dit renteaanbod verder met a.s.r.? klik dan hier om uw gegevens te delen met a.s.r.”
Bij het opstellen van de interactieve offerte zijn diverse aanpassingen doorgevoerd:
Wij geloven dat de offerte dan gedurende een gesprek met de adviseur dan al gemaakt wordt. Data stelt de klant beschikbaar vanuit een persoonlijke kluis. Beoordeling geschiedt geautomatiseerd. Of de klant en adviseur fysiek bij elkaar zitten e of de adviseur een mens is zal de toekomst leren.
Geplaatst op: 24 juli 2018
Laat uw e-mail achter en ontvang uw aanvraag (ook in uw e-mail).
Heeft u eerder al een aanvraag bij IIR gedaan?